top of page

İmplant ve cerrahi işlemler sonrası dikkat edilmesi gerekenler

123.jpg

Size verilen soğuk kompresi 5 dakikayı geçmeyecek şekilde aralıklı olarak ilgili bölgeye uygulayınız.Soğuk kompres ödem oluşmasını engellemek için verilmiştir ancak 5 dakikadan fazla uygulamak kan dolaşımını azaltacağı için dokuların beslenememesi gibi sorunlar ortaya çıkabilir ,bu nedenle en fazla 5 dakikayı geçmeyecek şekilde soğuk uygulanmalı uygulanan süre kadar ara verilmeli sonra tekrar uygulanmalıdır.Uzun süre ara verirseniz tekrar uygulamayınız.İlk gün sonrası soğuk uygulanmamalıdır

Soğuk Kompres

Reçete

İmplant sonrası doktorunuzun size yazdığı reçetedeki antibiyotik ve ağrı kesiciye hemen başlayınız,gargara kullanımına operasyonun ertesi günü başlayınız ve ilaçlar bitene kadar düzenli kullanınız.

Yeme içme

Dikişler alınana kadar süt ve süt ürünleri tüketilmemelidir (7-10 gün içinde dikişler alınmalıdır)Süt çabuk bozulduğu için iplere yapışarak enfeksiyona sebep olur yara kapanmasını olumsuz etkiler.

İlk gün yumuşak ve ılık gıdalar tüketilmelidir.

Operasyon sonrası ,operasyon bölgesini görmek için ağzınızı çekiştirmeyin,bu hareket dikişlerin açılmasına sebep olacaktır.

Sigara kullanımı implantın kemiğe yapışması olan osteointegrasyonu olumsuz  etkilediği için sigara içilmemelidir,Sigara kullanımına bağlı olan implant kayıpları garanti kapsamı dışıdır.

Dikkat

Sigara

bottom of page