top of page
coronavirus.jpg

Tüm diş hekimleri çapraz enfeksiyonlar konusunda gerekli bilgi ve beceriye sahiptir.

Temizlik Ürünleri
Elbow Greeting
Maskeli Moda
Social Distancing
El hijyeni
Koruyucu maske ile kadın
Covid 19

 Covid-19 vakalarının ülkemizde görülmeye başlamasından sonra hastalarımızdan ve çevrelerinden klinik ortamındaki önlemlerimiz konusunda sürekli bilgi istenmektedir.Bilinmelidir ki diş hekimliği mesleği çapraz enfeksiyon riskinde ilk başlarda yeralmakta ve üniversitelerimizde bu konu ile ilgili sıkı bir eğitim verilmektedir.Diş hekimlerimiz enfeksiyon yayılımını engellemekte bilinçli ve başarılıdırlar.

  Normal zamanlarda dahi sterilizasyon ve dezenfeksiyondan taviz verilmemekte olan diş hekimleri sterilizasyon amacı ile otoklav adı verilen dünyanın en güvenilir sterilizasyon cihazlarını kullanmakta ve steril olmayan hiçbir alet ve malzeme kullanılmamaktadır.Günümüzde muayenehanelerde  kumaş,cam gibi malzemeler dahi 135derece ve yüksek basınçta steril edilebilmektedir.Muayenehanelerde kullanılan çoğu malzeme tek kullanımlık olup imha edilmektedir.

Bunların dışında kalan tüm yüzeyler sürekli antiseptik malzemelerle temizlenmekte ayrıca periyodik olarak profesyonel bir ekip tarafından virüs ve bakteri dezenfeksiyonu yapılmaktadır(alde ilaçlama)

Sağlık bakanlığımızın tavsiyeleri doğrultusunda​

Randevular arasındaki süreler uzatılmış,ortam havalandırmasınada azami özen gösterilmiştir.  

Kliniğimizde daha önceki önlemlere ek olarak her hasta sonrası klinik UVC lambalar ile dezenfekte edilmekte her mesai sonrası UVL makinası ile ilaçlanmaktadır.

 Salgını kontrol altına alabilmek ancak    bulaşıyı önlemekle mümkündür,bu nedenle kliniğimizde aşağıdaki önlemlerle çalışılmaktadır.Önlemler herkes içindir AYRICALIK BEKLEMEYİNİZ.

Burunu tamamen kapatacak şekilde maske takmayan hasta kabul edilmemektedir.Bekleme odası dahil olmak üzere tedavi süresi harici maske takmak zorunludur.

Refakatçi kabul edilmemektedir.

Randevusuz hasta muayene ve tedavisi yapılmamaktadır.

Randevu telefonla verilmektedir.

Randevusu olan kişi yanında muayene yada tedavi için ikinci bir kişi getiremez.

Randevu saatinden en fazla 10 dk önce kliniğe hasta kabul edilir.

Ateşi olan hastanın tedavisi ertelenir.

Yüz yüze danışma hizmeti verilmemektedir.(05321386850 numaralı telefondan WhatsApp üzerinden sorularınızı yöneltebilirsiniz)

Gerekli görüldüğü durumlarda HES kodu talep edilebilir.

BU KURALLARA UYMAYI KABUL ETMEYEN HASTALARA HİZMET VERİLMEYECEKTİR.

Elleri yıkamak
Sosyal mesafe
bottom of page